Dnes je Sobota 20.01.2018, svátek slaví Ilona

Výstraha na silný vítr - 28. - 29.10.2017

28. Říjen 2017

Výstraha ČHMÚ na silný vítr.

 

Západní vítr bude zesilovat v noci na neděli a v neděli dopoledne. Během odpoledne se začne postupně měnit na severozápadní a nabere nejvíc síly. Slábnout bude až k večeru, ačkoli větrno bude stále.

„V polohách nad 600 m bude silný vítr doprovázet sněžení, při intenzivních sněhových přeháňkách (v bouřkách) může docházet k přechodnému snížení dohlednosti a tvorbě sněhové pokrývky. Na horách se postupně začnou místy vytvářet sněhové jazyky,“ varují meteorologové.

Stupeň nebezpečí je podle výstražné zprávy ČHMÚ extrémní, hrozí materiální škody na velkém území, komplikace v dopravě, výpadky elektrického proudu, polomy v lesích i ohrožení životů.

Meteorologové lidem doporučují zajistit okna a dveře a odstranit nebo upevnit volně uložené předměty. Lidé by neměli chodit ven, a když už se venku ocitnou, neměli by se zdržovat u starších budov, ze kterých mohou padat střešní tašky nebo plechy.

Nebezpečí hrozí také v lese a v blízkosti větších stromů. Vzhledem k očekávaným srážkám bude v podmáčeném terénu docházet k vyvracení stromů. To je třeba mít na paměti i při řízení a parkování auta.

Kontakt:

OBEC KOMÁROVICE
Komárovice č. 14
675 26 Želetava
Tel.: +420 568 446 031
E-mail: ou.komarovice@volny.cz

Podatelna: podatelna.komarovice@volny.cz

Datová schránka - ID: 78ebswh 

Úřední­ hodiny:

PRO VEŘEJNOST:

Středa: 18:30 - 19:30

 

 

Jinak dle dohody.

Anketa
ZÚČASTNÍTE SE rybářských závodů 2017
Celkem 4 hlasů

Předpověď počasí