Dnes je Úterý 27.07.2021, svátek slaví Věroslav

POHÁDKOVÁ CESTA S TJ SOKOL KOMÁROVICE

27. Srpen 2011

Karkulka    V sobotu 27.srpna 2011 zorganizovala TJ Sokol Komárovice jednu z dalších akcí v letošním roce v rámci oslav 90. let od založení organizace v obci. 

Touto akcí byla pohádková cesta připravená pro děti i rodiče v lesích kolem Komárovic. Celou akci perfektně zorganizovala mládež, členové TJ Sokol a řada příznivců TJ. Pohádková cesta začínala na hřišti u sokolovny, kde bylo možné se občerstvit před cestou a pořádně prostudovat trasu pohádkové cesty, kterou vybrala Kristýna Půlpitová a která měřila asi 4 km. Značky vedly účastníky pomocí značek neomylně k lesu Houšloku. Za obcí u křížku čekaly na děti dvě čarodějky a děti zde plnily první z řady úkolů. 

Čarodějky

 

 

V lese byly děti osloveny dvěma mochomůrkami soutěžním úkolem jak znají houby. Pohádkové mochomůrky byly nejstaršími pohádkovými bytostmi a skvěle se jich zhostily paní Anna Pánková a Ludmila Šuckrdlová. 

Od mochomůrek cesta pokračovala přes ježibabu, která byla strašná na pohled, ale kdo přešel cestu na chůdách dostal dobrý "jedovatý" perníček. Další zastávka byla u hejkalů, kde se děti trefovaly vodou do kelímků a hejkalové strašně řvali.

Po hejkalích se děti dostali ke Karkulce, kde museli poskládat puzle a dostali chutný kousek domácí bábovky. Od Karkulky pokračovala cesta do království princezen, kde děti namalovali zajímavé obrázky s různou tématikou. Obrázky byly po ukončení pohádkové cesty vystaveny na hřišti sokolovny a zde si mohli prohlédnout všichni účastníci. Od princezen přešly děti k Rumcajsovi, který prověřil sportovní nadání dětí na opičí dráz e, postavené na kraji lesa. Za každý splněný úkol děti dostávaly pěkné figurky, související se stanovištěm na cestě. Po absolvování cesty lesem pokračovala cesta po loukách, kde jsme se potkalis vílou Amálkou a bílou paní z Komárovic.

Pohádková cesta končila u požární nádrže u vodníka Česílka, tady děti dostaly měšec s pokladem a odebraly se na sokolovnu k opékání špekáčku společně s rodiči a ostatními návštěvníky pohádkové cesty. Za velmi pěknou akci je potřeba poděkovat všem sponzorům a organizátorům této akce, která zpříjemnila sobotní odpoledne v obci Komárovice. Ve fotogalerii sokola je možné shlédnout ostatní fotografie z této akce.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Kontakt:

OBEC KOMÁROVICE
Komárovice č. 14
675 26 Želetava

IČ 00377724


Tel.: +420 568 446 031

Mob.: +420 602 573 743


E-mail: ou.komarovice@volny.cz

Podatelna: ou.komarovice@volny.cz

Datová schránka - ID: 78ebswh 

Úřední­ hodiny:

PRO VEŘEJNOST:

Středa: 18:30 - 19:30

 

 

Jinak dle dohody.


Předpověď počasí