Dnes je Úterý 27.07.2021, svátek slaví Věroslav

Turistické informace

Komárovice jsou vsazeny do klidného prostředí s čistou přírodou a v obci a jejím okolí se nachází hned několik turistických zajímavostí.

V budově dnešního obecního úřadu se 3.dubna 1882 narodil Vincenc Lesný. Později se stal profesorem Karlovy univerzity, byl předním českým indologem, zakladatelem česko-indického přátelství. Lesného rodný dům je označen pamětní deskou s jeho podobiznou. Na obecním úřadě se nachází pamětní síň Vincence Lesného kde jsou vystaveny některé z jeho publikací a různé zajímavosti o indii.

Naproti obecnímu úřadu stojí pod dvěma lípami malá kaple zasvěcená svatému Josefu Dělníkovi. Kapli má ve vlastnictví obec Komárovice. Z důvodu pronikání vlhkosti z dešťových vod do útrob kaple byla v roce 1993 provedena rozsáhlá oprava zahrnující výměnu krovů, střešní krytiny, snížení okolního terénu a položení odvodnění, výměnu dřevěných oken a provedení nové fasády. V kapli jsou slouženy mše svaté především ve svátek svatého Josefa, ale i při různých slavnostních událostech.

Na katastru obce Komárovice, v jihozápadní části, se nachází prameniště řeky Jevišovky. To je označeno velkým žulovým kamenem, který zde v roce 1995 usadili pracovníci povodí Moravy. Asi půl kilometru severně od kamene se nachází na pokraji lesa malá studánka-druhý pramen Jevišovky. Ten napájí požární nádrž, protéká dále obcí (po vybudování hlavního kanalizačního sběrače v roce 1972 teče betonovými rourami pod zemí) do místního rybníka od jehož hráze se asi po kilometru stéká s prvním přítokem Jevišovky a tvoří dál malý potůček.

Kontakt:

OBEC KOMÁROVICE
Komárovice č. 14
675 26 Želetava

IČ 00377724


Tel.: +420 568 446 031

Mob.: +420 602 573 743


E-mail: ou.komarovice@volny.cz

Podatelna: ou.komarovice@volny.cz

Datová schránka - ID: 78ebswh 

Úřední­ hodiny:

PRO VEŘEJNOST:

Středa: 18:30 - 19:30

 

 

Jinak dle dohody.


Předpověď počasí