ODHALENÍ BUSTY V. LESNÉHO A R. THÁKURA - 27.8.2022

Obec Komárovice společně s místními spolky uspořádá 27. srpna 2022 odhalení busty profesora a indologa Vincence Lesného, komárovského rodáka a jeho přítele indického filozofa a básníka Rabíndranátha Thákura. Busty budou umístěny vedle pamětní desky Vincence Lesného před budovou obecního úřadu. Odhalení obou bust budou přítomni zástupci indického velvyslanectví, pan Kotalwar - velvyslanec, Jana Záhořová - tajemnice, Mr. Dass - tajemník, Mr. Dinesh - vedoucí konzulárního oddělení, Mr. Sukhvinder - Administrátor, Mr. Kumar - atašé. Dále jsou pozváni - hejtman Kraje Vysočina pan Shrek, Radní pro oblast kultury pan Fabeš, zástupci Orientálního institutu a zástupci indologické sekce z Karlovy univerzity. Začátek akce je plánovaný na 13:00 hodinu před budovou obecního úřadu v Komárovicích.